17 травня 2023 року в Петриківському та Лобойківському ліцеях Петриківської селищної ради в межах реалізації Всеукраїнського проєкту Міністерства освіти та науки України, ухваленого розпорядженням КМУ від 7 вересня 2022 року за підтримки Петриківського селищного голови Наталії КОВАЛЕНКО та начальника управління освіти, молоді та спорту Петриківської селищної ради, відбулось урочисте відкриття «Класів безпеки».
В урочистостях взяли участь: головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Дніпровського районного управління підполковник служби ЦЗ Іван КОВАЛЬ, заступник начальника відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Дніпропетровській області капітан поліції Алла МАЛИНОВСЬКА-ПОПРАВКА, начальник ВП № 10 Дніпровського РУП ГУНП в Дніпропетровській області підполковник поліції Роман ЩЕРБА.
Проєкт спрямовано на посилення профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності здобувачів освіти, формування в учнів здоров’язбережувальних компетентностей, отримання знань щодо правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, розуміння алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування вмінь надання домедичної допомоги.⠀

Облаштування класів безпеки відповідає рекомендаціям Міністерства освіти та науки України. Класи розділені на кілька навчальних зон та обладнані муляжами вибухонебезпечних предметів, інвентарем для домедичної допомоги, пожежної безпеки. Тут діти різних вікових груп зможуть і в теорії, і на практиці навчатися основ пожежної та протимінної безпеки, правил поведінки під час сигналу «Повітряна тривога», правил надання домедичної допомоги.

Під час першого уроку безпеки представники відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Дніпровського районного управління та відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції в Дніпропетровській області нагадали дітям правила дорожнього руху для пішоходів і велосипедистів, правила пожежної безпеки та куди потрібно звертатись у надзвичайних ситуаціях. Фахівцями 8 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Дніпропетровської області проведено практичне заняття із пожежогасіння з залученням спецтехніки.

